Ballina Sporti

Sporti

Elina Xhengo, atletja nga Korça është shpallur kampione bote në hedhje shtize. Ajo prej vitesh jeton familjarisht në Greqi, ndaj dhe në vendin fqinj e kanë bindur për të garuar si atlete greke. Rekordi botëror prej 63.34m është vendosur...
Lorenc Bushi, maturant tek “Petro Nini Luarasi” fitoi medaljen e bronztë në Olimpiadën e 34-ë ballkanike të matematikës, të zhvilluar në Ohër të Maqedonisë. Lorenci është nxënës i shkëlqyer, por matematikën e njeh përtej tekstit klasik në shkollë. Historia e...
Klubi i Çiklizmit "Gjakova 137" njofton të gjithë adhuruesit e sportit të çiklizmit se më datë 10.06.2018, në ora 11:00 tek parku i qytetit të Gjakovës në bashkëpunim me Federatën e Çiklizmit të Kosovës organizon edicionin e katër të garës...
Futbollisti më i famshëm shqiptar Lorik Cana, në një intervistë për gazetarin Blendi Fevziu në “Opinion”, Tv Klan, ka rrëfyer jetën e tij nga fëmijëria e deri tani që luan tek ekipi i “Lazios”. Ai rrëfen pasionet e tij...
Në një kohë që lumturia është bërë objekt poezish, morali, tribunash, televizionesh, librash, poezish Agim Haxhija, President i Klubit Çiklistik “Gjakova-137”, atë ditë të diele gushti kishte marrë një nsimë të bukur. Me nxënësit më të mirë të shkollës...
Më datë 7, 8, 9 qershor do të zhvillohet Kampionati Botëror në qytetin e Athinës, Greqi ku kampioni Safet Plangaj do përfaqësojë Shqipërinë në kategorinë e veçantë.
Franko “Kobra” Bushati, i datëlindjes 1985, 191 cm i gjatë, lindur në Tiranë, ka luajtur prej vitesh me rradhë me kombëtaren shqiptare të basketbollit. Sot është shqiptari i vetëm që luan në kategorinë më të lartë të basketbollit italian,...
Xhudistet Distria Krasniqi & Nora Gjakova me sukses kaluan edhe sfidat gjysmëfinale në kategoritë deri në 52 kilogramë dhe 57 kilogramë. Distria në gjysmëfinale mundi turken, Irene Korkmaz, pasi kjo e fundit u pezullua për shkak të tri vërejtjeve.  Nora Gjakova ka...