Ballina Uncategorized

Uncategorized

"Artisti i Shquar" - aktori, regjisori, dramaturgu, shkrimtari Xhevat Limani, ka lindur më 1 janar 1953 në Fierishtë (Strugë). U diplomua në Akademinë e Arteve të Bukura në Prishtinë. Mbi tridhjetë vite punoi në teatrin shqiptar në Shkup. Ka...
Organizata "ALVA - Albanian Values - Vlerat Shqiptare" mbajti  për të dytin vit  rradhazi aktivitetin "Dita Botërore e Vlerave Shqipëri" më datë 17 tetor në ambjentet e qendrës "M & M Ivanaj Foundation Institut". Tema e këtij viti "Vlerat...
"Nana përcjell vajzën" njëra nga këngët më të veçanta të kanagjegjit mbetet projekti më i veçantë nga këngëtarja e shquar e muzikës popullore Shkurte Fejza dhe vajza e saj e talentuar Gresa Behluli, "Sonte unë oj nanë po shkoj...
“Patriotizëm është të bësh më të mirën për vendin dhe ta duash atë me sjellje.” Arben Kola "Al-Ben Guide"
Trajneri i xhudos, Driton Kuka në një postim në rrjetin e tij social, Facebook ka bërë të ditur se xhudistja nga Kosova, Majlinda Kelmendi, ka fituar një tjetër medalje të artë në Duseldorf të Gjermanisë. Kelmendi ka mposhtur me ippon kundërshtaren...
"Populli çdo gjë e ka shprehë me anë të këngës, mu për këtë vlera e këngës është shumë e madhe për identitetin e një kombi." Nexhmije Pagarusha - "Bilbili i Kosovës" / "Nderi i Kombit"
SOLIDEST - Association Internationale de Solidarité pour le Développement des Pays de l’Est - International Association of Solidarity for the Development of Eastern Countries - Shoqatë Ndërkombëtare Solidariteti për Zhvillimin e Vendeve të Lindjes Shoqata SOLIDEST, Shoqatë Ndërkombëtare Solidariteti për Zhvillimin...
Për herë të parë në Shkup koncert me artistët e shquar MERITA HALILI DHE RAIF HYSENI Ansambli i studentëve, Montclair University, USA dhe Grupi “KASTRIOTËT” tek Sheshi “SKENDERBEU”, Çarshia e Vjetër, Shkupmë datë 3 korrik 2019,  ora 21:00 Burimi:Sermine Purrini 
Arben Kola njihet ndryshe edhe “AL-BEN GUIDE” punon si udhëzues i guidave të ndryshme turistike, me ture private dhe grupe për më shumë se 7 vjet. Ai ka punuar 4 vjet në Maqedoni, 20 muaj në Greqi, 4 muaj...