Gruaja Shqiptare

Këngëtarja shqiptare me famë botërore e origjinë nga Kosova, Dua Lipa, është bërë fituese e dy çmimeve Grammy. Kështu ajo ka shënuar histori, duke u bërë shqiptarja e parë që fiton Grammy. Çmimin e parë e fitoi në kategorinë “Best...
Falë suksesit të saj të jashtëzakonshëm më 2018, Lipa është e nominuar në kategorinë për Artisten më të mirë të re dhe Vallëzimin më të mirë, në “Grammy”. Me anë të disa reklamave në sheshin kryesor të New York, Spotify...
Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në Izrael Medalja e parë për vitin 2019700 pikë Olimpike për Tokyo 2020Katër fitore me IpponFinalja u fitua për 36 sekonda https://youtu.be/So_ASJfTxcM Majlinda Kelmendi e ka nisur në mënyrën më...
Liljana Luani është një mësuese nga Shkodra e cila ka kontribuar 38 vite për arsimimin e fëmijëve shqiptarë. Ajo ka marrë edhe çmimin kombëtar "Mësuesja e Vitit", është një mësuese e cila i ka dedikuar punën e saj arsimimit të...
  Vjollcat e Tironës janë si gocat e saj në bukuri të pashoqe, të freskëta si ujrat kristalore, që burojnë në maj të mrekullueshme të veçanta n'gjithçka Lulëzojne n'ballkone, çelin n'saksija zbukurojn dritaret shpijat jasht'e mrena. Vjollcat e Tironës beku nga perënija si n'asnji ven, gocat yje...
 Artistja shqiptare, Dua Lipa, u vlerësua me tre çmime në "LOS40 Music Awards", më 4 nëntor 2018 në Madrid (Foto: Juan Naharro Gimenez/Getty Images/Guliver) Tre çmime! Artistja më e mirë me albumin dhe këngën më të mirë "New Rules" Trofetë që ajo...
Ti çdo çast Thua se më do (2x) Bëj të them një fjalë Jo se s'të besoj (2x) Por dashuria e vërtetë I dashur njihet Veç në jetë eeeee Në më do Sa të dua unë Eja me kërko Më kërko atje Ku jeta ndrin më shumë Se atje jam unë Nga...