Ballina Arti Faqe 3

Arti

 Artistja shqiptare, Dua Lipa, u vlerësua me tre çmime në "LOS40 Music Awards", më 4 nëntor 2018 në Madrid (Foto: Juan Naharro Gimenez/Getty Images/Guliver) Tre çmime! Artistja më e mirë me albumin dhe këngën më të mirë "New Rules" Trofetë që ajo...
Ti çdo çast Thua se më do (2x) Bëj të them një fjalë Jo se s'të besoj (2x) Por dashuria e vërtetë I dashur njihet Veç në jetë eeeee Në më do Sa të dua unë Eja me kërko Më kërko atje Ku jeta ndrin më shumë Se atje jam unë Nga...
Grupi "The dreams", kënga "Ëndrra" Prapë më del në ëndërr Si një serenatë Dhe mi turbullon mendimet E filloj shkruaj prapë I them me këngë Ato që s'them dot me fjalë Kjo zemra ime e qetë Paska filluar të hedhë valle Kur në autorstradën e jetës Ti të jesh...
Burimi: Micky Haxhiislami, Albanian Vintage Photography, people, cities, culture and history /Përshtati për ALVA: V. D.
"Tironsja me kostum shqiptar" Pëpara tablos "Tironsja" të piktorit Buron Kaceli Zan'e zbritur nga mali i Dajtit, Tironse yll me pjatanc në dorë, Flokët flori. Oh llastar i shtatit! Dimitët mermeri ortek me borë. Mbi sytë e zinj, vetullat hark. Balli dritë pambarimisht buron Jeleku kadife mrekulli...
Nënë Tereza nuk ishte një njeri i jashtëzakonshëm, ishte puna dhe vepra që ajo lartësoi me pasion dhe përkushtim, durim dhe devocion, që e ka ngritur emrin dhe vlerësimin për të në atë qiell mirënjohjeje, të cilit i blatojmë...