Ballina PSIKOLOGJIA

PSIKOLOGJIA

Arlinda Çausholli është gazetare, publiciste dhe eksperte e njohur komunikimi, me një përvojë 20-vjeçare. Karrierën e saj e filloi në gazetari në vitin 1993 me "Gazetën Shqiptare" dhe më pas me agjensinë amerikane të lajmeve, "Associated Press", në periudhën...
Nina Mula lindi më 23 nëntor 1931 në Izhevsk, Rusi. Vajza bukuroshe nga Izhevski i Rusisë, e talentuar dhe e pasionuar me muzikën, nuk e mendonte kurrë se do të bëhej e njohur në një vend të vogël e të largët si Shqipëria. E rritur...
Ç’kam bërë? Shumë pak …. çdo gjë është relative në jetë. Sfida të reja më presin dhe kjo dëshirë në radhë të parë për të sfiduar vetveten më mban të freskët në mendje dhe në zemër për të shijuar...
Më lejohet të gaboj sot 10 dhjetor në Ditën e të Drejtave të Njeriut, duke shprehur se kam të drejtë ta gëzoj jetën e barabartë sikurse kanë jetuar paraardhësit e mi, pa cënuar njeri. Gaboj shumë se po kërkoj...
Mirela Sula është shkrimtare, gazetare, trajnere dhe psikologe e njohur tashmë për pozitivitetin dhe suksesin e saj si brenda dhe jashtë Shqipërisë. Ajo ka lindur më 1975. aktualisht jeton, punon në Londër, Britani e Madhe dhe njëkohësisht ndjek studimet e doktoraturës...
Vasil Naçi Ceo & President i Agna Group është diplomuar për Financë në Universitetin Bujqësor të Tiranës në vitin 1991. Në të njëjtin vit filloi biznesin e tij duke krijuar Anonime Kakavi S.a, kompania e parë e Agna Group....
Dua ta ndaj një përvojë të jetës sime me ju miq. Bëhet fjalë për fëmijën që e ndjeki çdo ditë në shkollë. Është me Autizëm. Çdo ditë që në mëngjes unë shkoj në shtëpinë e tij e pres deri...
Mimoza (Halili) Thaqi e lindur më datë 2 Tetor 1972 në fshatin Poroj të Tetovës, Republika e Maqedonisë. Që nga fëmijëria e saj Mimoza ishte një person pozitiv që refuzonte të njihte vetveten si viktimë e rrethanave shoqërore të...