Premiera e dokumentar-filmit “Triumph” triumfoi dje në Cìneplexx, TEG. Shumë të ftuar pjesëmarrës në këtë premierë u drithëruan gjatë shfaqjes së dokumentarit. Shumë urime iu shprehën organizatorëve dhe kryesisht regjisorëve.

Kreshnik Jonuzi dhe Luftar Von Rama regjìsorët e filmit “Triumph” në hapjen e premierës rrëfyen për çka ato kanë përjetuar në realizimin e këtij dokumentari dhe vlerësimet për domethënien historike të kombëtares shqìptare drejt kampionatit evropìan.

Ish trajneri i Kombëtares Gianni De Biasi, ish kapiteni Lorik Cana, lojtarët Mërgim Mavraj, Shkëlzen Gashi, ish asistenti i trajnerit të kombëtares shqiptare Paolo Tramezzani e shumë të tjerë ishin aktorët pa aktrìm që u përfshinë në këtë film.

Vlera historike e këtij triumfi dhe asaj që i bëri krenare shumë shqiptare do mbetet përjetë një triumf sepse ato ishin jo vetëm pionierët e një ëndrre të shumë dëshiruar nga shqiptarët por edhe një model motivimi, se ne ja dolëm të jemi pjesë e Kampionatit Evropian, megjithëse kushtet jo të favorshme, por dashuria për kombin kapërcen çdo vështirësi.

SUPER SUKSES!

SUPER TRIUMF!