Evente & Njoftime

Për të pestin vit rradhazi, nën ritmet e muzikës folklorike dhe gjurmëve të hershme të historisë, ”Festivali MultiKulturor Berat” do të trokasë në dyert e çdo beratasi në mesin e muajit korrik. Berati qyteti i një mbi një dritareve të...
Shoqata Kulturore Shqiptaro-Gjermane "Scanderbeg" e cila mban emrin e heroit kombëtar Skënderbeu përveç se misionit që ka të tregojë për prejardhjen dhe historinë e heroit Gjergj Kastriotit Skënderbeu ajo gjithashtu është edhe pjesëmarrëse në aktivitetet e ndryshme që zhvillohen...
Klubi i Çiklizmit "Gjakova 137" njofton të gjithë adhuruesit e sportit të çiklizmit se më datë 10.06.2018, në ora 11:00 tek parku i qytetit të Gjakovës në bashkëpunim me Federatën e Çiklizmit të Kosovës organizon edicionin e katër të garës...
Mediat ndërkombëtare raportojnë se 22-vjeçarja Dua Lipa këngëtarja nga Kosova do të performojë  në Formula 1. Midis këngëtarëve që pritet të performojnë në Singapor janë Dua Lipa, ylli holandez Martin Garrix dhe Jay Chou. Koncerti i Formula 1 do...
Në Teatrin Kombëtar komedia misterioze me nota muzikore “8 FEMRA”, në datat 27, 28, 29, 30 Shtator & 1 Tetor ora 19:00, nën interpretimin e aktoreve : YLLKA MUJO, OLTA DAKU, ZAMIRA KITA, RAJMONDA BULKU, MERITA ÇOÇOLI, KLODIANA KECO, PAOLA...