Ballina Media

Media

Nderimet  Në vitin 1979 i është akorduar titulli “Artist i Merituar” Në vitin 1988 titulli “Artist i Popullit” Më 1994 është nderuar me Kupën për Aktorin më të Mirë në Festivalin Kombëtar te Teatrit, për rolin e Di Spetes...
Mediat ndërkombëtare raportojnë se 22-vjeçarja Dua Lipa këngëtarja nga Kosova do të performojë  në Formula 1. Midis këngëtarëve që pritet të performojnë në Singapor janë Dua Lipa, ylli holandez Martin Garrix dhe Jay Chou. Koncerti i Formula 1 do...
“Është e rëndësishme reklamën ta ndjesh si pasion. Përveç dëshirës që mund të kesh të duhet një eksperiencë e prekshme.” Gerti Boshnjaku CEO - Startup Grind Tirana & New Media Communications
Gjatë ditëve të nëntorit patëm mundësinë të takonim një ndër shefat tashmë me famë ndërkombëtare, fitues i disa çmimeve dhe shumë shqiptarë i bën krenarë, për më tej është edhe shembull frymëzimi, ai quhet Shef  Ravajol Jorgo Hasani.  Intervista e zhvilluar...
Zyliha Miloti lindi më 11 janar 1946, në Shkodër. Mbaron shkollën e mesme "Jordan Misja" në vitin 1965. Në vitin 1967 e në vijim paraqitet si një nga aktoret më të suksesshme të Estradës Profesioniste të qytetit të Shkodrës....
Ruzhdi Bruci, infermieri hero, i cili udhëtoi dy orë me këmbë mes dëborës 1 metër e gjysëm për të kuruar një paciente në Selishtë të Dibrës, e cila falë tij gëzon shëndet. Burimi:
Giorgio Castriota Scanderbeg Gjergj,o Kastriot! Kastriot, o Skenderbe! Gjergj Kastriot, o Skanderbeg! Gjergj Kastriot, o i madhi Skenderbe! Mos mendo se të harrova dje. Unë nuk të kujtoj vetëm në përvjetorët e tu, por të mbajë çdo herë me krenari në zemrën time, të kam në...