Histori Suksesi

Po vazhdojnë me sukses të shfaqen xhudistet shqiptare në Lojërat Mesdhetare Tarragona 2018.   Kësaj radhe në finale të garave që po zhvillohen në shtetin spanjoll, Loriana Kuka ka siguruar një vend në finalen e kategorisë deri në 78 kilogramë. Gjatë...
Luiza Gega vazhdon të na mahnisë me medaljet e fituara duke bërë krenar popullin shqiptar për arritjet e saj nëpër botë. Pavarësisht kushteve të vështira në të cilat stërviten dhe punojnë, por edhe mungesës së stimujve financiarë, sportistët shqiptarë vijojnë...
Xhudistet Distria Krasniqi & Nora Gjakova me sukses kaluan edhe sfidat gjysmëfinale në kategoritë deri në 52 kilogramë dhe 57 kilogramë. Distria në gjysmëfinale mundi turken, Irene Korkmaz, pasi kjo e fundit u pezullua për shkak të tri vërejtjeve.  Nora Gjakova ka...
Ambasada e Japonisë në Shqipëri organizoi më 22 qershor 2018 një ceremoni të veçantë në nderim të ish-ambasadorit të Shqipërisë në Japoni, profesorit Bujar Dida, të cilit iu dorëzua “Urdhri i artë i Diellit që po Lind dhe Ylli...
Rita Ora anjëherë nuk e ka fshehur prejardhjen e saj dhe dashurinë që ka ndaj Kosovës. Së fundmi ajo ka postuar disa fotografi në vitin kur u emërua nga ish-presidentja e vendit Atifete Jahjaga si "Ambasadore Nderi e Kosovës", ndërsa...
Mediat ndërkombëtare raportojnë se 22-vjeçarja Dua Lipa këngëtarja nga Kosova do të performojë  në Formula 1. Midis këngëtarëve që pritet të performojnë në Singapor janë Dua Lipa, ylli holandez Martin Garrix dhe Jay Chou. Koncerti i Formula 1 do...
Dua Lipa dhe “New Rules” është kolona zanore e një reklame ku këngëtarja nga Kosova prezanton Champions League. Ajo do të performojë në ceremoninë e mbylljes së Champions League, në bashkëpunim si gjithmonë me PEPSI. Burimi:http://www.kultplus.com/
"Lorenci është i vetmi deri më sot që ka arritur të marrë tri medalje bronzi dhe i pari në historinë e olimpiadave të matematikës për Shqipërinë. Halit Shehu, mësuesi i matematikës.
CEO i AGNA Group, Z. Vasil Naçi, u vlerësua nga “Superbrands Albania 2017", me çmimin “CEO of the Year”, bazuar në kriteret si më poshtë: · Numrin më të madh të brandeve të vlerësuara brenda grupit të kompanive. · Brandin më...
9 Maj 2018, 06:15  E ngjita Majën Lhotse 8,516m, maja e katërta më e larta në tokë, majen time të 3-të nga ekspedita "14 Majet e Himalayave", - shprehet alpinistja e parë shqiptare Uta Ibrahimi në postimin e saj në...